про Нововодолазький ліцей № 3

Нововодолазької селищної ради Харківської області

Керівникліцею Директор Юрченко Ірина Миколаївна, освіта повна вища, за фахом учитель біології і хімії, має вищу кваліфікаційну категорію, педагогічне звання «старший учитель». Заклад освіти очолює з 2022року.
Контингент учнів У ліцеїстаном на 05.09.2023 навчається 502 учні, із них учнів 1-4-х класів – 177, 5-9-х класів –235, 10-11-х класів –90. Учнів 9-х класів - 44. Випускників 11-х класів – 53.
Мова навчання Українська.
Педагогічний колектив Пільгові категорії У ліцеї працює 45 педагогів,із них мають вищу освіту – 44 педагога, середню спеціальну – 1 учитель. Вищу кваліфікаційну категорію мають 28учителів; І кваліфікаційну категорію – 6 педагогів; ІІ кваліфікаційну категорію - 3; спеціалістів – 8. Мають педагогічні звання: «вчитель-методист» - 11 учителів; «старший учитель» - 10;нагороджені нагрудним знаком"Відмінник освіти" - 4 вчителі. Пільгові катеорії: діти, позбавлені батьківського піклування – 4 учні, діти-інваліди – 10 учнів, діти внутрішньо переміщених осіб – 17 учнів, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах – 11 учнів), діти батьків-інвалідів – 8 учнів, діти, яких виховують матері-одиначки – 30 учнів, діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 5 учнів, діти, які виховуються у багатодітних родинах – 64 учні, діти-напівсироти – 12 учнів.
Творчий потенціал У 2023/2024 навчальному році учительство ліцею працює з використання дистанційних технологій навчання. Педагогічний колектив ліцею працює на І (організаційному) етапі щодо реалізації єдиної науково-методичної теми «Компетентнісний підхід як умова забезпечення якості освіти та соціалізації особистості». Педагоги ліцею працюють щодо професійного самовдосконалення: вдосконалюють предметні, дидактичні, психологічні, етичні знання, розвивають світогляд, професійно-ціннісні орієнтації, мотиви творчої діяльності, стійкі моральні якості, сучасний стиль педагогічного мислення, навички застосування ІЦТ, культуру емоцій і вольових проявів, саморегуляції діяльності. Учителі ліцею - активні учасники методичних студій, науково-методичних семінарів, тренінгів, майстер-класів, семінарів-практикумів, тематичних спецкурсів, фахових спецкурсів на базі КВНЗ «ХАНО» та освітніх платформах «Прометеус», «Всеосвіта», «НаУрок». Заклад освіти бере участь в міжнародних та регіональних освітніх проєктах. Це зокрема здійснюється через участь педагогів ліцею у семінарах, методичних студіях, тренінгах, в Інтернет-нарадах у режимі реального часу з питань організації та проведення ІІ, ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів, організацію індивідуальних, групових консультацій, тренувальних занять зі здобувачами освіти щодо їх підготовки до предметних олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України тощо. У ліцеї створено банк видавничої продукції педагогічних працівників. Учителі ліцею мають досвід роботи зі здібними й обдарованими дітьми, а саме: формують групи учнів, які мають реалізувати себе на олімпіадах, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт, конкурсах, проводять із ними індивідуальні групові заняття, працюють над методикою підбору олімпіадних завдань. Важливою формою підвищення наукового, фахового та методичного рівня педпрацівників ліцею є самоосвіта, у процесі якої вчителі ознайомлюються з новинками літератури з педагогіки, психології, методики викладання навчальної дисципліни, матеріалами ЕПД. Одним із видів самостійної діяльності педагога є робота над методичною темою, результатом роботи над якою працює педагог, оформляє як доповідь, з якою виступає на засіданні МО, педраді, педагогічній конференції.
Гурткова робота На базі Нововодолазького ліцею № 3працюють 3 гуртки Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради «Козацько-лицарське виховання «Джура» (керівники Тиндик С.М., Курило Р.В.).
Матеріально-технічне забезпечення До послуг учнів 47 навчальних кабінетів (2 з них обладнані інтерактивними поверхнями, 26 – засобами візуалізації (проекторами), 2 комп’ютерні класи з 24 робочим місцем (всього в закладі освіти налічується 34 комп’ютери, як під’єднані до мережі Інтернет), всього ноутбуків – 40, принтерів, БФП – 13,спортивна зала з обладнаним скеледромом, 2 спортивних майданчики, сучасне футбольне поле, 1 майстерня, актова зала на 204 посадкових місця, обладнана сучасною звуковою і мультимедійною апаратурою, їдальня. Бібліотечний фонд ліцею налічує 18265 примірників художньої та навчальної літератури, у тому числі 9315 підручників. У 2021/2022 навчальному році було здійснено капітальний ремонт спортивної зали, роздягалень, туалетів (І, ІІ, ІІІ поверхи); їдальню ліцею облаштовано новим обладнанням: електричними плитами, морозильною шафою, сушарками для посуду, виробничими столами. На харчоблоці ліцею замінено вікна на склопакети. В їдальню ліцею закуплено нові меблі (столи, стільці). У 2022/2023 навчальному році забезпечення продовжено.
Досягнення учнів Учні ліцею взяли участь у ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді ім. Тараса Шевченка, у якому 5здобувачів освіти посіли призові місця: Малюкіна Д, 5-А клас (учителька Щербак А.А.), Ляшенко М., 6-Б клас (учителька Попель В.М.), Дякова Є., 9-Б клас (учителька Попель В.М.), Кравцова Д., 10-Б клас (учителька Цяцька Л.В.), Чернишова М., 11-А клас (учителька Цяцька Л.В.). Дерев’янко А., учениця 3-А класу виборола призове місце в другому етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика (вчителька Прасол О.С.). Учні ліцею взяли участь у ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів.Учні Цяцька М., Семенко М., Кам’янський Я., взяли участь у ІІІ (обласному) етапі олімпіад (учителі Помазан І.І., Жиденко В.В., Цимбал К.Ф.).

Кiлькiсть переглядiв: 2070